AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA PROMOWANE

Utrudnienia w centrum Katowic. Będą zwężenia

Uwaga kierowcy! Od dziś szykują się utrudnienia w centrum Katowic. Na ul. Sokolskiej i Opolskiej prowadzone będą prace związane z budową sieci ciepłowniczej. Wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która obowiązywać będzie do końca września 2021 roku.

Roboty polegać będą na przyłączeniu budynków przy ul. Sokolskiej 5 i Opolskiej 8 do sieci ciepłowniczej. Uważajcie na zwężenia. – Podstawowa zmiana będzie polegała na zwężeniu jezdni ulicy Sokolskiej na długości wykopu i utrzymaniu jednego pasa ruchu w kierunku północnym (dla jadących od pl. Wolności w kierunku Koszutki) – informują urzędnicy.

Objęte robotami odcinki ulicy Opolskiej po wschodniej i zachodniej stronie Sokolskiej, na których również pojawią się wykopy, pozostaną przejezdne.

Ponadto na ul. Opolskiej po obu stronach ul. Sokolskiej zostaną wprowadzone odcinkowe zakazy zatrzymywania się z tymczasową lokalizacją kopert (zastrzeżonych stanowisk postojowych) i miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych – podaje katowicki magistrat. 

/ŁP/

Foto: Google Maps