GŁÓWNA KOMUNIKACJA

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach na Śląsku. Od północy ponad 30 kolizji i wypadków

Chociaż opady śniegu nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem, zwłaszcza że synoptycy je zapowiadali, to w wielu miejscach drogowcy nie podołali swemu zadaniu. To powoduje, że warunki na drogach są bardzo trudne. Tylko od północy do godziny 7 rano śląska drogówka odnotowała 33 kolizje i wypadki.

Nasi reporterzy od godzin porannych ruszyli na ulice Katowic i Chorzowa, aby sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Drogi osiedlowe są całkowicie zaśnieżone. Zalega na nich nawet 10 cm białego puchu, jest ślisko. Na drogach publicznych jest lepiej, zwykle są czarne, ale nie brakuje miejsc, gdzie na kierowców czekają pułapki w postaci biała pośniegowego.

Obecnie policja i straż pożarna pracuje nad udrożnieniem ruchu w Pielgrzymowicach, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca jednego z nich był zakleszczony. Trafił do szpitala. Obecnie oba pojazdy znajdują w rowie, ruch został puszczony.

Trwa również usuwanie skutków dwóch kolizji w Zabrzu. Na ul. Wolności kierowca skody uderzył w tramwajową sieć trakcyjną. Są utrudnienia w kursowaniu tramwajów. Na Matejki fiat zderzył się z hyundaiem. Nikomu nic się nie stało.

Policja przypomina o obowiązku odśnieżania pojazdów przed rozpoczęciem jazdy. W przeciwnym razie kierowca może otrzymać nawet 500 zł mandatu. Jednocześnie apelujemy o ostrożną jazdę.

Warunki drogowe na Śląsku wciąż będą trudne. W środę ma utrzymać się lekki mróz i opady śniegu.

Przemysław Malisz