PROMOWANE ZDROWIE

W GCR „Repty” rehabilitowani są pacjenci pocovidowi

Górnośląskie Centrum Rehabilitacyjne „Repty” w Tarnowskich Górach gotowe jest do realizacji ogłoszonego przez ministra zdrowia programu rehabilitacji pocovidowej. Placówka nawiązała już współpracę ze szpitalami chorób płuc w Pilchowicach i Orzeszu.

Mamy odpowiednie kadry, zaplecze oraz doświadczenie, bo od końca ubiegłego roku, jako pierwszy ośrodek na Śląsku wdrożyliśmy rehabilitację pocovidową dla pacjentów kierowanych tu m.in. z ośrodków leczenia chorób płuc – podaje GCR „Repty”.

O tym, czy pacjent może skorzystać z rehabilitacji, decydują lekarze pulmonolodzy oraz lekarze POZ. Z zajęć mogą skorzystać pacjenci z całej Polski. Rehabilitacja odbywa się według określonego planu. Rozpisana jest na 10 wizyt. Każda trwa od 2 do 3 godzin. Dzięki elastycznemu grafikowi pacjent może korzystać z L-4, ale też odbyć zajęcia po pracy. Spotkania rozpisane są od godz. 7 do 18 w poradni rehabilitacyjnej, w Dziennym Ośrodku Rehabilitacji i w ramach programów unijnych “Sercu na ratunek” oraz “Stawiam na zdrowie”.

Kolejne szpitale, które wdrożą takie możliwości to Centrum Reumatologi w Ustroniu, Szpital Chorób Płuc im. Św. Józefa w Pilchowicach oraz Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju – mówi Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

/ŁP/

Foto: SP ZOZ “Repty” Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka