PROMOWANE

W Parku Śląskim ruszają “Śniadania na trawie”

Park Śląski to miejsce spotkań, piknikowania i wielu aktywności. Już w najbliższą sobotę (11 lipca) ruszają „Śniadania na trawie”. Warto przyjść do Rosarium, poszukać wyciszenia i odpoczynku oraz pobyć w przepięknej scenerii z rodziną i przyjaciółmi.

Sytuacja związana z pandemią sprawiła, że „Śniadania na trawie” nie wystartowały w tym roku w maju. Jednak Park Śląski przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności postanowił, że w wakacyjne soboty podejmie się organizacji tego wydarzenia.

Śniadania w tym roku – siłą rzeczy – odbędą się w nieco skromniejszej formie. Nie zabraknie jednak najważniejszych punktów: pysznego i zdrowego jedzenia, piknikowej atmosfery oraz warsztatów dla dzieci, które przygotuje Studio Artystyczne „Maciej” z Zabrza.

Park Śląski oczywiście dostosuje się do zaleceń i obostrzeń sanitarnych dotyczących organizacji imprez. Meble piknikowe zostaną rozłożone w odpowiednich odległościach od siebie, a uczestnikom zaleca się zachowanie dystansu.

Śniadanie jest świetną alternatywą dla stania w sklepowych kolejkach, kumulowania się w zamkniętych przestrzeniach i bycia w ciągłym biegu. To ten moment, w którym można zwolnić, wyciszyć się i złapać oddech.

W tym roku „Śniadanie na trawie” odbywa się w każdą sobotę od 11 lipca aż do 29 sierpnia. Początek o godzinie 10.00, a o godzinie 9 rozpoczyna się joga. Udział jest oczywiście bezpłatny.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i piknikowania.

PM