AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA

W Tychach stanie nowy wiadukt

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach rozstrzygnął przetarg na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego. To jedno z większych zadań drogowych, które będzie realizowane w tym roku w mieście. Pochłonie 10 mln zł.

– Stary obiekt zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy, wybudowany od podstaw – mówi Artur Kruczek, dyrektor MZUiM w Tychach.

Remont nie wchodzi w grę, wyklucza to stan obiektu. Docelowo w sąsiedztwie wiaduktu powstanie nowa, osobna kładka dla pieszych i rowerzystów. Po zakończeniu prac, piesi nadal będą mogli korzystać też samego wiaduktu. Prace budowlane mają ruszyć na wiosnę. Utrudnienia dla kierowców, pasażerów i pieszych związane z przebudową wiaduktu będą nieuniknione.

– Z chwilą, gdy obiekt zostanie wyburzony nie będzie możliwości przejazdu z ul. Grota-Roweckiego na ul. Dmowskiego czy w al. Jana Pawła II. Objazd będzie prowadził ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, a w drugą stronę ul. Jana Pawła II, al. Bielską i al. Niepodległości – wyjaśnia z-ca dyrektora MZUiM, Wojciech Łyko. – Zdajemy sobie sprawę, że będą to poważne utrudnienia dla kierowców, ale to był już ostatni moment, by zareagować.   

Obiekt gotowy ma być do lipca 2022 roku. Kładka pieszo-rowerowa do połowy grudnia 2021.

/ŁP/

Źródło i foto: UM Tychy