AKTUALNOŚCI KULTURA PROMOWANE

Walentynki z Marcinem Wyrostkiem w Filharmonii Śląskiej

Święto Zakochanych w towarzystwie najpiękniejszych piosenek o miłości w wykonaniu Marcina Wyrostka i Śląskiej Orkiestry Kameralnej to tegoroczna propozycja Filharmonii Śląskiej na 14 lutego. Doskonała atmosfera, muzyka i wspólnie spędzony czas to idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Zdecydowanie więc warto zabrać swoją Walentynkę do Filharmonii!

Podczas dwóch koncertów 14 lutego (o godzinie 18 i 20.30) w filharmonicznej sali koncertowej zabrzmią utwory takich kompozytorów jak m.in. Astor Piazzolla, Consuelo Velázquez, Władysław Szpilman, czy Marek Grechuta. O fantastyczną atmosferę zadbają wspólnie Marcin Wyrostek oraz Śląska Orkiestra Kameralna – czyli artyści, którzy nie raz współpracowali już ze sobą i dowiedli, że doskonale rozumieją się na estradzie. Idealna harmonia między solistą a orkiestrą to przepis na wielkie emocje i wspaniałe doznania – w sam raz na Walentynki!

Kolejnym zgranym związkiem, poza relacją między muzykami, będzie wysmakowany mariaż nowoczesnej technologii z muzyką. Koncerty te będą trzecią już odsłoną cyklu PGE – HoloGramy, podczas którego wraz z artystami na scenie „występuje” hologram, emitowany na ekranie mgłowym. Filharmonia Śląska to jedyna w Europie instytucja posiadająca salę koncertową wyposażoną w tego typu sprzęt. Walentynki 2022 będą więc okazją nie tylko do zachwytu nad pięknem muzyki, ale również do doświadczenia tego, jak wspaniale najnowsze zdobycze techniki mogą uzupełniać koncert na żywo.

Bilety w cenie 49–80 zł są jeszcze dostępne w kasie Filharmonii Śląskiej oraz online. Szczegóły znajdują się na stronie filharmonia-slaska.eu.