AKTUALNOŚCI

Weekend w Parku Śląskim. Będzie się działo!

Zapowiada się kolejny emocjonujący i ciekawy weekend w Parku Śląskim. W sobotę Zielone Płuca Śląska zapraszają na cotygodniowe Śniadanie na Trawie, niedzielę dopełni koncert w ramach Muzycznego Bukietu Róż.

Urozmaicone i wypełnione atrakcjami śniadania odbywają się cyklicznie w Rosarium. Tutaj od godz. 9 zaplanowano darmowe zajęcia jogi, o swoją kondycję będzie można też zadbać od godz. 11 podczas zajęć fitness pod okiem profesjonalnej trenerki. 

Przy śniadaniu nie może zabraknąć zdrowego i pożywnego jedzenia. Jest też okazja do napicia się świetnej kawy. Organizatorzy nie zapominają o  najmłodszych, na miejscu będzie stoisko Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Funkcjonariusze straży miejskiej z Chorzowa przeprowadzą prelekcję dla dzieciaków. 

Od godz. 12 do 18 zaplanowano też zabawy na Elce. Warto wybrać się pod stację przy wesołym miasteczku, gdzie na nasze pociechy czkać będą animatorzy i konkursy z nagrodami.  

W niedzielę podczas „Muzycznego Bukietu Róż” posłuchamy zespołu: TangoStan Quintet. Koncert  wypełniony muzyką z pogranicza tanga, muzyki klasycznej i jazzu oparty na kompozycjach argentyńskiego wizjonera tanga i twórcy tango-nuevo Astora Piazzolli, uzupełniony najpiękniejszymi polskimi tangami 20-lecia międzywojennego oraz popularnymi przebojami w nowych, tangowych aranżacjach będzie niezapomnianym przeżyciem. Start godz. 16 w Rosarium. Wstęp wolny.

Będąc w Parku Śląskim warto wybrać się na Elkę. Przejażdżka w podwieszanych gondolach i krzesełkach jest niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Spacerując alejkami można odwiedzić nowe przestrzenie, które niedawno zostały udostępnione parkowym Gościom. Ogród Japoński i otoczenie kultowego „Kapelusza” czekają na odwiedzających. Zapraszamy!

/ŁP/

Foto: Park Śląski