AKTUALNOŚCI SPORT

Wielka feta w Bielsku. Podbeskidzie w Ekstraklasie!

Na murawie a potem w szatni. W środę wieczorem w Bielsku-Białej fetowano powrót Podbeskidzia do Ekstraklasy. Awans zapewniła wygrana górali z Odrą Opole.

Mecz z Odrą był niezwykle zacięty, ale tego można się było spodziewać. Z jednej strony Podbeskidzie walczyło o to, aby już tego dnia zapewnić sobie wejście do najwyższej klasy rozgrywek, z drugiej walcząca o utrzymanie w I Lidze Odra Opole.

Do przerwy było 2:1 dla gospodarzy, choć to Odra trafiła do siatki trzykrotnie. Dwa gole nie zostały uznane, jeden z sprawą faulu, a drugie trafienie nastąpiło z pozycji spalonej. W 63. minucie Górale wygrywali już 4:1. Nawet spiker nieco dał się ponieść, sugerując, że Podbeskidzie jest już w tym momencie w Ekstraklasie.

W końcówce jednak zrobiło się nerwowo, dwa gole do swojego dorobku dodała Odra. Ostatni padł w 81 minucie. Tym bardziej ostatni gwizdek sędziego był jak wybawienie dla gospodarzy. Wynik 4:3 i awans. To jak spełnienie marzeń. Podbeskidzie wraca do Ekstraklasy po 4 latach przerwy.