AKTUALNOŚCI EKONOMIA

WOPR i GOPR z zastrzykiem gotówki

Grupy WOPR i GOPR otrzymały wsparcie finansowe w ramach dotacji z budżetu województwa. 840 tys. zł w imieniu Zarządu Województwa Śląskiego przekazał im wicemarszałek Wojciech Kałuża.

– Zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą i w górach jest jednym z naszych priorytetów. Chcemy, by mieszkańcy i turyści odwiedzający Śląskie czuli się u nas bezpiecznie, dlatego inwestujemy w sprzęt, który ratuje zdrowie i życie. Dziękuję przedstawicielom GOPR i WOPR za ich ciężką i potrzebną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie

powiedział Kałuża.

Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Katowicach i Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej, otrzymały wsparcie w wysokości po 170 tys. zł. Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Grupa Jurajska, Kroczyce –158 tys. zł, a Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Regionalna GOPR Grupa Beskidzka, Szczyrk – 342 tys. zł.

Dziękuję za to wsparcie marszałkowi i zarządowi województwa. Mam nadzieję, że ten sprzęt pozwoli nam jeszcze sprawniej i skuteczniej działać w terenie i zapewi bezpieczeństwo mieszkańcom, a także osobom wypoczywającym nad wodą i w górach w regionie – podkreślał Wiktor Zajączkowski, prezes Zarządu Śląskiego WOPR.

Foto: UMWS