Uncategorized

Zabrze. Rondo przy ulicach Piłsudskiego i Roosevelta gotowe

Inwestycja kosztowała blisko 8 milionów złotych. Budowa ronda stanowiła drugi etap modernizacji ulicy Piłsudskiego. W ramach pierwszej części projektu, która wykonana została w ubiegłym roku, zmieniona została nawierzchnia ulicy Piłsudskiego na liczącym blisko 900 m odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Roosevelta. 

Nowe rondo przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz usprawni ruch, który zwiększony jest po każdym wydarzeniu sportowym odbywającym się na pobliskiej Arenie Zabrze. W ramach inwestycji utworzony został także parking samochodowy, który służyć będzie odwiedzającym sąsiadujący z rondem Miejski Ogród Botaniczny.

Zakres prac objął także budowę chodników, ścieżek rowerowych i miejsc postojowych oraz przebudowę oświetlenia ulicznego. Oko cieszy także zieleń wokół ronda – ostatecznie wykonano ponad 150 nasadzeń. Wybrano m.in. żywotniki, szmaragdowe tuje oraz wiśnie.

W rejonie ronda trwają jeszcze prace porządkowe i montaż wiat przystankowych. Miejskie Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu przygotowuje się do realizacji trzeciego etapu projektu, który polegać będzie na przedłużeniu ul. Piłsudskiego do ul. Szkubacza.

PM/UM Zabrze