AKTUALNOŚCI KULTURA

Zespół Śląsk koncertuje kolędowo

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk daje wspaniałe koncerty kolędowe. Za nami już pierwsze z nich. Wszystko to w ramach programu „Święta Noc”.

To kolekcja najpopularniejszych i najbardziej tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek w opracowaniu Krzysztofa Dziewięckiego oraz wyjątkowych utworów bożonarodzeniowych skomponowanych przez prof. Stanisława Hadynę do słów Kazimerza Szemiotha, m.in. „Polonez kolęda”, „Narodziła nam się dobroć”, „Pasterze nie zwlekali”, „Na pasterkę gorole”, „Święta to biele”. W repertuarze są także kompozycje: „Bóg się rodzi”, „W żłobie leży”, „Ta święta noc” oraz te najbardziej lubiane i śpiewane często wraz ze słuchaczami: „Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy znana niemal na całym świecie „Cicha noc”. Zbiór najpiękniejszych kolęd i pastorałek wzbogacają „Gawędy” Hanny Nowobilskiej głoszone góralską gwarą przez Piotra Hankusa.

Ostatni koncert odbył się 6 stycznia w Filharmonii Krakowskiej w ramach wydarzenia „Śpiewajmy i grajmy Mu! XIII Kolędowanie z Janem Pawłem II”. Już dziś 10 stycznia w Będzinie, w Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena, zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którym rozpocznie się 28. edycja największego przeglądu bożonarodzeniowych pieśni w Europie – Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

  • 10 stycznia – Będzin, Hala Widowiskowo-Sportowa Będzin Arena,
    ul. Sportowa 20.

 Koncert to inauguracja finału Festiwalu, który w tym samym miejscu odbędzie się w dniach 13-16 stycznia z udziałem ponad 140 wykonawców z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Od czwartku do soboty przesłuchania finałowe, a Koncert Galowy w niedzielę o godz. 16.00.

Wstęp na koncert oraz całość Festiwalu jest wolny. Transmisja dostępna będzie na stronie

www.mfkip.pl

 

Koncert biletowany

https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/miuosh-zespol-slask/