AKTUALNOŚCI

Znów będzie można organizować wesela. Co jeszcze poluzują?

Ta informacja z pewnością ucieszy tych, którzy zamierzają wziąć ślub. Najpewniej już od 1 czerwca ruszy kolejny etap odmrażania zakazów związanych z pandemią koronawirusa. Dotyczy to m.in. organizacji wesel, ale także działalności salonów piękności, siłowni, czy w końcu ruchu lotniczego.

– Ministerstwo Zdrowia zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.


Podkreślił, że trwa opracowywanie zaleceń sanitarnych na kolejny etap znoszenia obostrzeń.

Z kolei Ministerstwo Rozwoju opublikowało komunikat, w którym informuje o prowadzonych konsultacjach w sprawie wytycznych dla branż, które zostaną dopiero odmrożone. Jak informuje resort, zakończono rozmowy w sprawie: salonów tatuażu, salonów piercingu, solariów.

Trwają jeszcze rozmowy, jak podejść do zagadnienia dotyczącego organizowania imprez plenerowych i czy już teraz otwierać parki rozrywki, jak np. Śląskie Wesołe Miasteczko.  

W przyszłym tygodniu mają też ruszyć prace nad wytycznymi dla branży transportu okołolotniczego.

– Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy – mówi wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

Przemysław Malisz

zdj. pixabay